Ana içeriğe atla

Karpuz Protein: Karpuz Tohumu Proteini Nedir?

GRACE GALLAGHER & SARAH SCHUH

-

Eylül 15, 2021

Kolayca sindirilebilen, glutensiz ve Paleo dostu bitki bazlı bir protein mi arıyorsunuz? Bu etkili ve besleyici protein, esas olarak besinsel faydaları ve sindirilebilirliği nedeniyle diğer bitki bazlı proteinler üzerinde büyük bir yere sahiptir. İşte bu bitki bazlı Paleo proteini hakkında bilmeniz gerekenler.

Önemli Not: Bu makale yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Sağlanan bilgiler tıbbi teşhis veya tedavi için veya profesyonel tıbbi tavsiye yerine kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Lütfen durumunuz ve uygun tıbbi tedavi ile ilgili olarak doktorunuza danışın. Hamilelik, emzirme dönemi, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.

Karpuz Tohumları

Çocukken, muhtemelen bir karpuz çekirdeğini yutarsanız midenizde karpuzun büyümeye başlayacağı söylenirdi, değil mi? Belli ki - durum böyle değil. Karpuz tohumları aslında sizin için yararlı olabilir belki onları tükürmeden önce artık bir kez daha düşünmelisiniz. Karpuz tohumları aslında protein ve B vitaminleri de dahil olmak üzere diğer besinler açısından zengindir.

karpuz-tohumu

Karpuz Tohumlarında Protei̇n Var Mı?

Evet, karpuz tohumları protein ve diğer besinler açısından zengindir, ancak faydasını alabilmek için onları karpuz içinden yememelisiniz. Tohumların dış tabakasının sindirimi zor olduğundan ve anti-besinler içerdiğinden, tam olarak faydalı olabilmeleri için kabuklanmaları ve filizlenmeleri gerekir.

Karpuz tohumları uygun şekilde kabuklanıp filizlendiğinde, besleyici güç merkezleridir. Karpuz çekirdeği proteini, niasin, folat, tiamin, riboflavin, B6 ve pantotenik asit gibi B vitaminlerinde yüksektir.

Bi̇r Karpuz Tohumu Ne Kadar Protei̇n Vardır?

Karpuz çekirdeği yüksek oranda sindirilebilir bitki bazlı bir proteindir.

Tamamen Paleo dostu ve glutensizdir; fasulye, baklagiller ve pirinçten elde edilenler gibi Paleo olmayan bitki proteinlerine harika bir alternatiftir. Karpuz çekirdeği proteini, bardak başına 30g protein içerir.

Önemli Not: Anti-besinler, esas olarak, bitkilerin hayvanları tohumlarını yemekten caydırmak için kullandıkları kendini savunma mekanizmalarıdır. Bu anti-besinler, tohumların besinsel faydalarını ortadan kaldırarak vitamin ve minerallerin tam spektrumunu emmenizi engelleyebilir.

Tamamen Paleo dostu ve glutensizdir; fasulye, baklagiller ve pirinçten elde edilenler gibi Paleo olmayan bitki proteinlerine harika bir alternatiftir.

**Blog içeriğindeki bilgilendimeler www.vitalproteins.com sitesinden alınmıştır. Bu bilgiler, tıbbi teşhis veya tedavi için veya profesyonel tıbbi tavsiye yerine kullanılmak üzere tasarlanmamış olup dengeli ve çeşitli beslenme ile sağlıklı yaşamın önemi hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Tıbbi durumunuz ve uygun tıbbi yaklaşım ile ilgili bilgi almak için doktorunuza danışın. Buradaki bilgilendirme, ürün tanıtımı dahil herhangi bir pazarlama amacı taşımamaktadır.